Çarşamba, 17 Kasım 2021
  5 Cevaplar
  5.5K Ziyaret
Selamlar,

İşim için bir atama günlüğü oluşturuyorum ve kime hangi ekipmanın atandığını gösteren bir ekran görevi gören Sayfa1'e sahibim. Bu bilgi diğer sayfalardan güncellenir. Bu diğer sayfalarda, sırasıyla Yayınlanmadı, Eksik, Hizmet Dışı, Yayınlandı ve İade Edildi için esasen Beyaz, Kırmızı, Sarı, Yeşil ve Camgöbeği olmak üzere 5 renk içeren bir koşullu biçimlendirme açılır listem var.

Hangi öğenin verildiğini belirtmek için FL-01 gibi bir kimlik numarasıyla verilen öğeye sahibim. Bu bilgiyi hücresinde tutmak, ancak açılır listeden seçtiğimde ilgili renkle güncellenmek istiyorum.

Gizlilik nedeniyle dosyayı yükleyemiyorum ama C'den L'ye 9 sütun ve 29 satırım olduğunu söyleyebilirim. C'den L'ye kadar olan her sütun, kendisine karşılık gelen kendi sayfasına sahiptir.

Başka bir örnek: D01 Hücresindeki FL-8'li Sütun D'nin Sayfa8'deki C-2'deki Açılan Hücredeki Yeşil'i göstermesini ve Açılır seçeneğini değiştirdiğimde değişmesini istiyorum.

Şimdiden teşekkürler,

Viepyr
2 yıl önce
·
Sanırım yapmak istediğim şey Excel'de mümkün değil ya da yeterince anlatamadım.

Teşekkürler,

Viepyr
2 yıl önce
·
Merhaba Viepyr,

Dosyayı bize gönderebilir misiniz (lütfen özel bilgilerinizi silip aa, bb, ... ile değiştirin)? Sorunuzu gerçekten anlamıyorum.

Amanda
2 yıl önce
·
Cevap verdiğiniz için teşekkürler, işte böyle.

Dosyada, korumalı ve düzenlenemez olan Sheet_1 ve korunmayan Sheet_2 var. Sheet_2'de, 5 öğe içeren bir Açılır liste ile Durum adlı E Sütunu var. Bunlardan 4 tanesi renk kodludur.

Yapmak istediğim şey, Verildi'yi seçtiğimde hücrenin Yeşile dönmesi. Bu rengin, o hücrenin içeriğini değiştirmeden Sayfa_1 üzerindeki karşılık gelen hücreyi gölgelemesini istiyorum.

C8'de veri girdiğim yere ayarlanmış sayfalarım var, bu, Sayfa_1'deki ilgili hücreyi dolduruyor

Umarım bu biraz daha açıktır.

Viepyr

Dosya.zip'i test edin
2 yıl önce
·
Merhaba Viepyr,

Sayfa 1'in korumasını kaldırabilir misiniz? Yapabiliyorsanız, lütfen aşağıdakileri yapın:

1. Sayfa 2'deki H1 hücresine tıklayın, ardından Ana Sayfa sekmesinde, stil gruplandır, tıklayın Koşullu Biçimlendirme > Yeni Kural. Açılır pencerede, son seçeneğe tıklayın - Hangi hücrelerin biçimlendirileceğini belirlemek için bir formül kullanın.
  renk doldurma.png

2. Ardından Flashlisht_Holster sayfasında C2 hücresini seçmek için yukarı oka tıklayın. Hücre referansını dinamik yapmayı seçtikten sonra $ silmeyi unutmayın. Sonra Ekle ="Eksik"Veya sadece kopyalayabilirsiniz =Flashlight_Holster!C2="Eksik" kutuda.
renk dolgusu 2.png

3. Şimdi tıklayın oluşturulan arka plan rengini seçmek için sonra tıklayın OK.

Diğer dört Durum için kurallar oluşturmak için lütfen yukarıdaki 3 adımı tekrarlayın.
=Flashlight_Holster!C2="Yayınlandı" > yeşil
......

Kuralları bitirdikten sonra, kuralları H2'nin altındaki hücrelere uygulamak için doldurma tutamacını aşağı doğru sürükleyebilirsiniz.

işe yararsa söyle :)

Amanda
2 yıl önce
·
Güzel!

Çok teşekkürler! Koşullu Biçimlendirme olacağından veya VBA kodlamasına girmem gerekeceğinden yüzde 100 emin değildim.

Vaktim olduğunda bir gönderi oluşturacağım başka bir sorunum var ama şimdilik bu sorunumu çözüyor.

Yine çok teşekkürler.

Viepyr
  • Sayfa:
  • 1
Bu gönderi için henüz cevap yok.