Salı, 14 Aralık 2021
  1 Cevaplar
  5.1K Ziyaret
A sütununda İsimler, B sütununda Kiralama tarihi, C Sütununda 4 yıl dönümü Tarihi, D sütununda 8 yıl dönümü tarihi olan bir elektronik tablom var, bu H sütununda 24 yıla kadar devam ediyor. Şehir bir ödeme planı hazırladı. , her 4 yılda bir çalışanın maaşına zam yapılır. Sorun şu ki, şehir sadece yılda bir kez maaş artışı yapmak istiyor. Bu, 1 Temmuz'da zam yaptıkları anlamına gelir, eğer bir çalışan yıldönümü tarihi 10 Temmuz ise, o çalışanın oran artışını almak için yaklaşık bir yıl beklemesi gerekir. Onlara yardım etmek için, tek yapmaları gereken, bordro yapılırken elektronik tabloyu açmak ve maaş artışı gerektiren bir isim listesi görmek olan, işi onlar için yapan bir elektronik tablo oluşturmak istedim. Ne yazık ki, bunu etkili bir şekilde yapmak için gereken formülleri bulamadım. Benim düşüncem, yıldönümü tarihi bir dizi tarih arasında kalan isimlerin bir listesini elde etmek. Tarih aralığı ödeme dönemi olacaktır. Örnek: John ve Steven'ın yıl dönümü tarihi 07/23/2022 ve ödeme dönemi 07/23/2022-08/05/2022 ise, John ve Steven'ın adı bir hücreye konur. B'den H'ye kadar olan sütunlar, bazıları zaten geçmiş olan çeşitli tarihlere sahiptir. Bulduğum formül =LOOKUP(2,1/($K$2<=C2:H63)/($L$2>=C2:H63),$A$2:$A$63) hangisi işe yarıyor ama ben birden fazla değil yalnızca bir ad alın ve tüm tarih aralığını aramıyor gibi görünüyor. Ayrıca gerçekten otomatik değildir ve sonraki yıllarda güncellenmesi gerekecektir. Herhangi bir düşünce veya öneri çok takdir edilecektir.
2 yıl önce
·
Merhaba Stick944,

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkürler.

Örnek dosya ekler misiniz? Böylece biz ve diğer kullanıcılar sorunuzu daha kolay ve daha iyi anlayabiliriz.

Şimdiden teşekkürler.

Amanda
  • Sayfa:
  • 1
Bu gönderi için henüz cevap yok.