Salı, 15 Mart 2022
  1 Cevaplar
  5.4K Ziyaret
Merhaba çocuklar,

Bir projede topluluğumuzun yardımına ihtiyacım var. Lütfen bana yardım et :)

Konu: Bir hasta için Veri Girişi.

Bir hastanede çalışıyorum ve belirli bir hastaya verdiğim ilaçların kaydını tutmam gerekiyor.

Örneğin:

Hasta ID 1234'e 10 tablet Amoksisilin, 20 Tablet Parasetamol ve 5 Tablet levosetirizin verildi.
Hasta ID 5678'e 15 tablet Amoksisilin, 5 Tablet Deksametazon ve 2 Tablet Albendazol verildi.

Ve günde 500-700 hasta onlar gibi.

Şimdi günün sonunda bana hastanın akıllıca tüketimini ve spesifik ilaç tüketimini söyleyebilecek bir veri tabanı almak istiyorum, böylece günün sonunda aynısını tutabilirim.

Teknik olarak o kadar sağlam değilim ama umarım sizler benim acımı anlarsınız ve beni bu problemden kurtaracak bir excel modülü veya veri giriş aracı gibi bir şeyle bana yardımcı olursunuz.

ps Elimde yaklaşık 300 ilaç var.
2 yıl önce
·
Merhaba anonim kız,

Bunu yapmak için, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi günlük kayıt için bir tablo oluşturabilirsiniz:
tablo.png
Not: Rakamlar örnektir, bu yüzden onları kopyalamayın.

Tüm ilaçların ve hastaların bilgilerini (isim ve fiyat) bitirdikten sonra, önce bir kopyasını çıkarmalısınız. Ardından I3 hücresine (bu örnekte) şu formülü girin: =TOPLA($B$2:$H$2,B3:H3); giriş =TOPLA(B3:B11)*B2 B12 hücresinde (bu örnekte).
değiştirmeniz gerektiğini unutmayın $B$2:$S$2, B3: H3 ve B3: B11 tablonuzdaki gerçek aralıklara göre. (Aralık referansına eklenen dolar işaretleri onu mutlak kılar, bu yüzden onları silmeyin.)

İki formülü girdikten sonra, I3 hücresini aşağıdaki hücrelere sürükleyin veya kopyalayın, B12 hücresini sağ hücrelere sürükleyin veya kopyalayın.

Ardından gün için kayıt yapabilir ve tüketimlerin otomatik olarak güncellendiğini görebilirsiniz.

Umarım bu size yardımcı olabilir.

Amanda
  • Sayfa:
  • 1
Bu gönderi için henüz cevap yok.