Pazartesi, 16 Mayıs 2022
  12 Cevaplar
  8K Ziyaret
Herkese merhaba
Ek formatta sıfır dışında min işlevini kullanmam ve değeri vurgulamam gerekiyor ama yapamıyorum :(
Lütfen problemimi çözmek için bana yardımcı olun.
Teşekkürler.
1 yıl önce
·
Merhaba,

Cevabınızı bulmak için lütfen makaleye bakın: https://www.extendoffice.com/documents/excel/4033-excel-exclude-zero-from-min.html

İstek hakkında - "değeri vurgulayın", hangi değeri vurgulamak istiyorsunuz?

Amanda
1 yıl önce
·
Merhaba Sevgili Amanda
Talebimi okuduğunuz için teşekkürler ve nazik cevabınız için çok teşekkürler
5000 satırdan fazla veri içeren bir tablom var…
Bu tabloda her 7 ila 11 satır, A sütunundaki hücreleri birleştiren tek bir sayıya sahiptir!
Her birinin kendi fiyatı olan bir ürün hakkında birkaç satıcının verilerini içeren 1 satır numaralı her parça ve ihtiyacım olan şey, her bölümdeki tarihimin satır bölümünün üstünde herhangi bir satıcının daha düşük fiyatına göre sıralanmasıdır😊
Gördüğünüz gibi 2 isteğim var:
1: verilerimin her bir bölümündeki verileri en düşük fiyata kendi bölümlerinde sıralamak,
2: ilk satırdaki en düşük fiyatı vurgulayın
Dün ikinci isteğimi çözdüm ama ilk isteğime cevap bulamadım.
sorunumu çözerseniz sevinirim :)
Maalesef masamın resmini yükleyemedim :(
1 yıl önce
·
Merhaba,

Resim için teşekkürler, yardımcı oldu! Ancak resimdeki dili anlamıyoruz.

Öyleyse, bahsettiğiniz her bölümün aralıklar olup olmadığını belirtir misiniz:
P12:U12; S19:U19; ...
OR
P12:P18; P19:P25; ...
1 yıl önce
·
Merhaba ve ilginiz için tekrar çok teşekkürler sevgili Amanda.
Öncelikle bu tabloda kullandığım dil FARCES.
İkinci sorunuza ek olarak,
Ne demek istediğinizi anlarsam, D12:AH18 aralığındaki tüm verileri, Q12:Q18 hücresindeki 1 No'lu bölümde satırın en üstünde çıkması gereken minimum değere göre sıralamak istiyorum ve diğer bölümlerde aynı şekilde No.2'den No.712'ye kadar ve ayrıca bu sıralamadan sonra satır bölümünün üstünde minimum Q hücresi sayısı çıktığında ihtiyacım var, arka planda sarı renkle gösterilir ve ayrıca "I" hücresindeki satıcı adı gösterilir aynı sarı arka plan.
Umarım amacımı ve isteğimi doğru anlatabilmişimdir.:)
Ayrıca, gerekirse daha fazla fotoğraf göndermemi söyleyin.
Cevabınız için şimdiden teşekkür ederiz.
1 yıl önce
·

D12:AH18 aralığındaki tüm verileri, Q12:Q18 hücresindeki, 1 No'lu bölümde satırın en üstünde çıkması gereken minimum değere göre sıralamak istiyorum ve böylece No.2'den bölüme gibi diğer bölümlerde aynı şekilde No.712 ve ayrıca bu sıralamadan sonra ihtiyacım var, satır bölümünün üstünde minimum Q hücresi sayısı çıktığında, arka planda sarı renkle gösterilir ve "I" hücresindeki satıcı adı da aynı sarı arka planı gösterir.

Bölüm 1 için, 12-18 satırını Q12:Q18'deki değerlere göre küçükten büyüğe sıralamak istiyorsunuz;
2. bölüm için, ....

Ve minimum hücre sayısı Q ve "I" hücresindeki satıcı adı aynı sıradalar. Doğru mu anladım?
1 yıl önce
·
Merhaba sevgili Adana :)
Kesinlikle doğru:):)
1 yıl önce
·
Merhaba,

Satırları bölümlere göre sıralamanıza yardımcı olacak bir VBA kodu bulduk, lütfen aşağıya bakın:
Sub ExtendOffice_Sort()
Dim xExtendRg, xOfficeSRgC As Range
Dim xRg As Range
Dim xRangeAddress As String
Dim xNum, xCSNum, xCENum, xRSNum, xRSNum2, xRENum As Integer
Dim xRCount As Integer
Dim xBol, xBolWS As Boolean
Dim xStr1, xStr2 As String
Dim xWSh As Worksheet
Dim xSortColumn As Integer
On Error Resume Next
Set xExtendRg = Application.InputBox("Please select the range with data to be sorted:", "ExtendOffice - Kutools for Excel", , , , , , 8)
If xExtendRg Is Nothing Then Exit Sub
Set xOfficeSRgC = Application.InputBox("Please select the column with values to be sorted from smallest to largest:", "ExtendOffice - Kutools for Excel", , , , , , 8)
If xOfficeSRgC Is Nothing Then Exit Sub
xNum = Application.InputBox("Please enter a number of rows to be sorted in a section:", "ExtendOffice - Kutools for Excel", , , , , , 1)

Set xRg = xExtendRg

Set xWSh = xRg.Worksheet

xWSh.Activate
xSortColumn = xOfficeSRgC.Column
xRCount = xRg.Rows.Count
xCSNum = xRg.Column
xCENum = xCSNum + xRg.Columns.Count - 1
xRSNum = xRg.Row
xRENum = xRSNum + xRCount - 1
xRSNum2 = xRSNum
xRSNum = (xRSNum + xNum) - 1
xBol = True
xBolWS = Application.ScreenUpdating
Application.ScreenUpdating = False
Do While xBol
xStr1 = xWSh.Cells(xRSNum2, xCSNum).Address & ":" & xWSh.Cells(xRSNum, xCENum).Address
xStr2 = xWSh.Cells(xRSNum2, xSortColumn).Address & ":" & xWSh.Cells(xRSNum, xSortColumn).Address
'Debug.Print xStr1 & " - " & xStr2

xWSh.Sort.SortFields.Clear
xWSh.Sort.SortFields.Add Key:=Range(xStr2) _
, SortOn:=xlSortOnValues, Order:=xlAscending, DataOption:=xlSortNormal
With xWSh.Sort
.SetRange Range(xStr1)
.Header = xlGuess
.MatchCase = False
.Orientation = xlTopToBottom
.SortMethod = xlPinYin
.Apply
End With
xWSh.Sort.SortFields.Clear

If (xRSNum + xNum) >= xRENum Then
If xRSNum = xRENum Then
xBol = False
Else
xRSNum2 = xRSNum + 1
xRSNum = xRENum
End If
Else
xRSNum2 = xRSNum + 1
xRSNum = (xRSNum + xNum)
End If
Loop

Application.ScreenUpdating = xBolWS

End Sub

Son zamanlarda ürünlerimiz üzerinde çalışmakla meşgul olduğumuzdan, yukarıdaki kod "I" hücresindeki minimum Q hücresi sayısını ve satıcı adını vurgulamadığı için üzgünüm.
Umarım anlarsın. :)

Amanda
1 yıl önce
·
Tekrar merhaba sevgili Amanda :)
Teşekkür ederim.:)
Kodunuzu test ettim ve elbette iyi çalışıyor.
şimdi masamda yaklaşık 712 kez çalıştırmam ve her seferinde bir veri parçası seçmem gerekiyor :D
Bir sonraki isteğimi mümkün olan en kısa sürede yapmak için daha fazla kod almayı umuyorum.
Tekrar teşekkürler ve iyi şanslar.
1 yıl önce
·

şimdi masamda yaklaşık 712 kez çalıştırmam ve her seferinde bir veri parçası seçmem gerekiyor :D

712 kez çalıştırmanız gerekmez.

diyen bir iletişim kutusu açıldığında
"Lütfen sıralanacak verileri içeren aralığı seçin" > bölüm 1 ila 712 arasında sıralanması gereken tüm verileri seçmeniz yeterlidir.
"Lütfen küçükten büyüğe sıralanacak değerlere sahip sütunu seçin" > Sizin durumunuzda Q sütununu seçin.
"Lütfen bir bölümde sıralanacak bir dizi satır girin:" > Sizin durumunuzda "7" girin :)
1 yıl önce
·
TAMAM. ve ya bazı bölümlerde 7 satırdan daha fazla veya daha az veri varsa?!;) ;)
1 yıl önce
·
Merhaba Sevgili Amanda
Talebimi okuduğunuz için teşekkürler ve nazik cevabınız için çok teşekkürler
5000 satırdan fazla veri içeren bir tablom var…
Bu tabloda her 7 ila 11 satır, A sütunundaki hücreleri birleştiren tek bir sayıya sahiptir!
Her birinin kendi fiyatı olan bir ürün hakkında birkaç satıcının verilerini içeren 1 satır numaralı her parça ve ihtiyacım olan şey, her bölümdeki tarihimin satır bölümünün üstünde herhangi bir satıcının daha düşük fiyatına göre sıralanmasıdır😊
Gördüğünüz gibi 2 isteğim var:
1: verilerimin her bir bölümündeki verileri en düşük fiyata kendi bölümlerinde sıralamak,
2: ilk satırdaki en düşük fiyatı vurgulayın
Dün ikinci isteğimi çözdüm ama ilk isteğime cevap bulamadım.
sorunumu çözerseniz sevinirim :)
Maalesef masamın resmini yükleyemedim :(

Tüm bölümünüzü aynı sayıda satır olarak düşündüm :o
O zaman değilse....
  • Sayfa:
  • 1
Bu gönderi için henüz cevap yok.