By DAVHOUL62 18 Mayıs 2022 Çarşamba günü
Yayınlanan Excel
Cevaplar 1
Seviyor 0
Görünümler 4.7K
Oy 0
Herkese selam!

Bu benim 1. gönderim olduğu için, özellikle cevap daha önce yayınlandıysa, dikkate aldığınız için teşekkür ederim.

İşte amacım:
Uzun bir ülke listesinden (l_country) başlayarak, birkaç değerin (birbirini takip edecek) seçimine izin verirken yarı otomatik girişe (yazılan ilk harflerle başlayan bir açılır listeden değerleri döndürür) izin vermek istiyorum. ",").

Şu anda, çoklu seçime izin veren bir VBA kodundan ilham alıyorum (ve bu çok iyi çalışıyor).
Öte yandan, yalnızca tek seçenekli bir açılır liste için, bana yarı otomatik girişe izin veren (Veri doğrulama kullanarak) OFFSET, MATCH, COUNTA, COUNTIF işlevlerini nasıl kullanacağımı biliyorum.

Sorum şu: bu iki sorgu nasıl birleştirilir? yarı otomatik veri girişi kullanarak çoklu seçim yapabilmek için. Kullanıcı formlarının olasılığını hariç tutuyorum (ülkelerin listesi kontrol edilemeyecek kadar uzun).

Bu forumda, zaten cevabı olan veya en azından bir çözüm getirecek bilgiye sahip olabilecek bazı insanlar bulmayı umuyorum.
(Gerekirse VBA betiğimi iletebilirim).

Hepinize şimdiden teşekkürler.

David.
Merhaba David,

İşleri kolaylaştırmak için, lütfen bahsettiğiniz bu formüllerin uygulanmış olduğu dosyayı ekler misiniz?
Ve lütfen çoklu seçime izin veren (ve çok iyi çalışan) VBA kodunu buraya iletin.

Ve Kutools for Excel, kolaylıkla aranabilir (yarı otomatik giriş) bir açılır liste oluşturmanıza yardımcı olan bir özelliğe sahiptir, lütfen buradaki makaleyi kontrol edin: https://www.extendoffice.com/product/kutools-for-excel/excel-searchable-drop-down-list.html
(Kutools for Excel abonesiyseniz, işlevi doğrudan kullanabilirsiniz. Değilse, 30 gün boyunca sınırsız olarak indirmenize ve kullanmanıza izin verir. )

Amanda
·
1 yıl önce
·
0 Beğeni
·
0 Oy
·
0 Yorumlar
·
Yazının Tamamını Görüntüle