Çarşamba, 29 Haziran 2022
  13 Cevaplar
  5.5K Ziyaret
Merhaba,

Dolaylı hücre değeri değişikliğine (örneğin > 7) dayalı bir e-posta göndermeye çalışıyorum, e-posta eki ve giden posta gövdemdeki değiştirilen hücrelere özel hücre referansı var. Kriterlere göre dolaylı hücre değeri değişikliğini aldım. Ancak hücre adresini e-postama çağırmak için bir değişken ayarlamaya çalışırken 424 hatası alıyorum. yardımcı olabilir misiniz? yakın olduğumu hissediyorum.

Aralık olarak Dim xRg
Aralık olarak Dim xRgSel
'Aralığı ve hedefi belirle
Özel Alt Çalışma Alanı_Değiştir (ByVal Target As Range)
Dim xRgPre As Aralık
On Error Resume Next
Target.Cells.Count > 1 ise Sub Exit
xRg = Aralık ("Q2:Q43") olarak ayarla
xRgPre = xRg olarak ayarlayın.Öncelikler
xRgSel'i ayarla = Kesiştir(Hedef, xRg)
ActiveWorkbook.Save
xRg.Value > 7 ise
Mail_small_Text_Outlook'u arayın
ElseIf (xRgPre Değildir) Ve (Intersect(Target, xRgPre).Address = Target.Adres) Sonra
Eğer son
Eğer son
End Sub
Alt Mail_small_Text_Outlook()
xOutApp'i Nesne Olarak Karartın
Nesne Olarak xOutMail'i Karartın
Dize olarak xMailBody'yi karart
xOutApp = CreateObject("Outlook.Application") olarak ayarlayın
xOutMail = xOutApp.CreateItem(0) olarak ayarlayın
xMailBody = "Merhaba, hücreler(ler)" & xRgSel.Address(Yanlış, Yanlış) & _
" çalışma sayfasında '" & Me.Name & "' alımdan 3 gün sonra" & vbNewLine & vbNewLine & _
"Lütfen gözden geçirin ve müşteri adaylarına ulaşın" & vbNewLine & _
"Teşekkür ederim"
On Error Resume Next
xOutMail ile
.To = ""
.CC = ""
.BCC = ""
.Subject = "Kurşun alımından bu yana geçen gün sayısı"
.Gövde = xMailBody
.Ekler.Add (ThisWorkbook.FullName)
.Göster veya .Gönder
İle bitmek
Hata Dönüsünde 0
xOutMail'i ayarla = Hiçbir şey
xOutApp'ı ayarla = Hiçbir şey
End Sub

Teşekkürler!
1 yıl önce
·
Merhaba,

424 hatası aldığınızda, lütfen hata ayıkla'ya tıklayın ve ardından bulunan sorunun ekran görüntüsünü alın.
hata ayıklama.png

Sağladığınız kodu çalıştırdık, değiştirdikten sonra iyi çalıştı. sonunda eğer aşağıda alt çıkış.
değişiklik.jpg

Lütfen kodunuzu uygun şekilde değiştirin ve ardından istediğiniz gibi çalışıp çalışmadığını görmek için deneyin.

Amanda
1 yıl önce
·
Teşekkürler Amanda! Ancak yine de hatayı alıyorum ve istem bir "hata ayıklama" seçeneği sunmuyor. VBA'da oldukça yeniyim, bu benim girinti olabilir mi? Sizin tarafınızda işe yaradığını görmek. Bir ekran görüntüsü yüklemeyi denedim, ancak yanıt mesajımı göndermekte zorlanıyorum (uzun süre yükleniyor, sadece bir uyarı).
1 yıl önce
·
Merhaba Ryan, sadece üstü çizili mi değiştirdiniz? sonunda eğer için alt çıkış? (Ekran görüntüsünde bir yazım hatası (eixt) olduğunu not ettim, bunun için üzgünüm.)
Cevabınız evet ise, lütfen kodu uyguladığınız Excel dosyasını ekler misiniz?

Amanda
Teşekkürler Amanda! Ancak yine de hatayı alıyorum ve istem bir "hata ayıklama" seçeneği sunmuyor. VBA'da oldukça yeniyim, bu benim girinti olabilir mi? Sizin tarafınızda işe yaradığını görmek. Bir ekran görüntüsü yüklemeyi denedim, ancak yanıt mesajımı göndermekte zorlanıyorum (uzun süre yükleniyor, sadece bir uyarı).

Şimdi eklerle birlikte göndermeyi deneyebilirsiniz. :)
1 yıl önce
·
Merhaba Amanda, gecikme için özür dilerim, End if öğesini Exit Sub olarak değiştirdim. Ancak bir nedenden dolayı excel dosyasını veya ekran görüntülerini ekleyemiyorum - eklerle yanıt veremiyorum. Excel dosyasını bir xlsm dosyası olduğu ve dosya yükleme için desteklenmediği için ekleyemedim. E-posta ile sohbet edebilir miyiz?
1 yıl önce
·
Merhaba Amanda ve ExcelFan, gecikme için özür dilerim, End if'yi Exit Sub olarak değiştirdim. Ancak bir nedenden dolayı excel dosyasını veya ekran görüntülerini hala ekleyemiyorum - eklerle yanıt veremiyorum. Excel dosyasını bir xlsm dosyası olduğu ve dosya yükleme için desteklenmediği için ekleyemedim. Neyse e-posta ile sohbet edebilir miyiz? Bu şekilde dosyaları geçebilirim
Merhaba Amanda, gecikme için özür dilerim, End if öğesini Exit Sub olarak değiştirdim. Ancak bir nedenden dolayı excel dosyasını veya ekran görüntülerini ekleyemiyorum - eklerle yanıt veremiyorum. Excel dosyasını bir xlsm dosyası olduğu ve dosya yükleme için desteklenmediği için ekleyemedim. E-posta ile sohbet edebilir miyiz?

Merhaba,

Neden zip veya rar olarak kaydetmiyorsunuz?:)
1 yıl önce
·
Maalesef herhangi bir dosya türü veya bağlantı gönderemiyorum. Desteğe ulaştım ama şimdi henüz cevap veriyorum. Nedeninden emin değilim, ancak sayfa gönderildiğinde yükleniyor ve göndermiyor. Birden çok tarayıcı denedim, önbelleğimi temizledim ve birden çok cihaz denedim :/

Yardım etme isteğinizi takdir ediyorum! Maalesef şu anda dosyaları aktaramıyorum
1 yıl önce
·
Merhaba Ryan

Geri dönüşünüz için teşekkür ederiz. Dosya ekleme ile ilgili herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol edeceğiz. Şimdilik lütfen dosyanızı şu adrese gönderin:

Amanda
1 yıl önce
·
Merhaba Amanda!

Bu Ryan4'ten ExtendOffice. Sorunumu çözmeye yardımcı olmak için e-posta adresinizi gönderdiğiniz için teşekkür ederim, harika topluluğunuzu keşfettiğimden beri aktif bir üye olmayı planlıyorum, bu yüzden dosya yükleme sorunlarımı sonunda çözmeyi umuyorum!

Şimdilik, lütfen ekli dosyaya buradan bakın. Kodu "End if" yerine "Exit Sub" okuyacak şekilde güncelledim, ancak yine de hata ayıklama seçeneği olmayan bir hata alıyorum. Tavsiye verebilirmisin? Belki de benim yapım veya girintidir.

Yardımınız için tekrar teşekkürler!
Ryan

Merhaba Ryan

E-posta mesajı alındı. Aynı sorunu yaşayan başka kullanıcılar da olabileceği için buradan cevaplayayım.

Lütfen aşağıdaki yöntemi deneyin:
1. Açık Referans.
vba referansı.png

2. Kontrol Microsoft Outlook 16.0 Nesne Kitaplığı. Not: 16.0 yerine 15.0, 14.0 vb. olabilir.
vba-kütüphane.png

3. Aşağıdaki kodu değiştirin
Dim xOutApp As Object
Dim xOutMail As Object

için
Dim xOutApp As Outlook.Application
Dim xOutMail As Outlook.MailItem

Lütfen yukarıdaki 3 adımı deneyin. vba'nız bilgisayarlarımızda sorunsuz çalıştığından, sorunu yeniden oluşturmamız zor. Umarım bu yöntem size yardımcı olur!

Amanda
1 yıl önce
·
Merhaba Amanda, Microsoft Outlook 16.0 Nesne Kitaplığı'na sahibim ama ne yazık ki bu da işe yaramadı - sorun kodunu gösteren yeni bir hatam var. Görünüşe göre Outlook.Application tanımlı bir tür değil - nesneyi nitelemek için erken bağlama oluşturmam gerekiyor mu?

Teşekkür ederim!

(tekrar ps ekran görüntüleri / ekleri gönderemiyorum - e-posta ile göndereceğim ancak topluluk için buraya da göndermekten çekinmeyin.)
1 yıl önce
·
Merhaba Ryan

Mesaj alındı. Ama üzgünüm, kod bizim bilgisayarlarımızda çalıştığı için şu anda sizin için başka çözümler düşünemedik. :(

Ekran görüntüleri hakkında, tıkladınız mı? Dosyaları yükle altında ekler kutusunu seçin ve ardından forum tarafından desteklenen dosyaları seçin?

Amanda
1 yıl önce
·
Serseri :/ Ne olabileceğini merak ediyorum - onunla biraz daha oynamayı deneyeceğim.

Dosyalar hakkında, bunu denedim. Gayet iyi yüklüyorum ama kontrol ettikten sonra bir robot değilim ve cevabı vuruyorum. Sayfa yalnızca yüklenir ve yüklenir, ancak asla gönderilmez. Ekler olmadan gayet iyi cevap verebilirim. Amanda, sana ekleri ve kitabı e-postayla gönderdim.

Bunu çözersem hepinize haber vereceğim!
Yine de tüm yardımlar için teşekkürler :)

Ryan
  • Sayfa:
  • 1
Bu gönderi için henüz cevap yok.