By Bay G 20 Eylül 2022 Salı
Yayınlanan Excel
Cevaplar 2
Seviyor 0
Görünümler 4.8K
Oy 0
Öğleden sonra:

Özel olarak yapılmış bir Excel Çalışma Kitabına sahip olun (bir şablon değil)
12 Sayfa var - Pazartesi - Cuma haftalarına ayrılmış her ay için 1
Her haftadan sayıları toplayan ve bunları Ana sayfadaki bir hücreye yerleştiren bir ana sayfaya sahip olun (Yıldan bugüne düşünün)
Bu iyi çalışıyor

Şunları yapmaya çalışıyorum:
Haftadan haftaya değişen Ana sayfadaki bu numarayı alın
Bu sayıyı Hafta Numarasına bölün (38, 39,40, vb.)
ve bu ortalamayı, ilgili hafta için belirli bir ayda bir hücreye yerleştirin. (haftalık ortalama)

Hemen hemen her şeyi denedim, ancak gösterdiği tek şey bir Tarih
bu yüzden genel yapılmış sayıları kullanarak mevcut formülü kullanacağım
Hafta numarasını yerleştiren her çalışma sayfasının her haftasında boş bir hücrem var, bu alıştırma için 3-7 Ekim (Pzt-Cum) 41. Haftayı kullanıyorum, Bu "41. Hafta" hücresinin formülü: =HAFTASAYI(B1,2, 1) (B3,Pazartesi'den tarih alır ve hafta numarasını belirler. AXNUMX'e yerleştirmek (herhangi bir hücre olabilir)
Haftalık raporlar gönderiyorum ve şimdi "ortalama" olması isteniyor.
Toplamı ana sayfadan almam gerekiyor ='2022 Master'!B17 (B17, sayının gittiği hücredir, bugüne kadarki bir yıllık toplam,
bu sayıyı Ekim ayının ilgili haftasındaki hafta numarasına bölün ve hesaplamayı belirli haftanın yanına O19'a yerleştirin.
Tek elde ettiğim bir randevu, ne denediğim önemli değil

Takip edenler için, gelecek hafta 42 olacak, bu nedenle artan toplamı ana sayfadan almalı, 42'ye bölmeli ve yerleştirmelidir.
O44'te vb. sonuç hücresi sayfanın herhangi bir yerinde olabilir.

Bir sürü hücreyi yeniden biçimlendirmeden bunun nasıl yapılacağı hakkında bir fikriniz var mı?,
Başka bir hücredeki toplamı belirlemek için içinde formüller bulunan 2 hücreyi nasıl bölersiniz?

Şimdiden teşekkürler
Merhaba,

Örnek dosya ekler misiniz? Sorunuzu daha iyi anlayabilmemiz için

Amanda
·
1 yıl önce
·
0 Beğeni
·
0 Oy
·
0 Yorumlar
·
Yıldan bugüne (Master) Total.png
Haftalık Dosya sayfası.png
Yıldan bugüne (Master) Total.png
Daha iyi açıklamaya çalışacağım, genel özün elde edilebilmesi için 2 grafik ekledik, tedarik edilmesi zor
izin verdiğim bir grafik...
Haftalık Grafik:
Dosyalar her gün uygun sütuna yerleştirilir (dosya sayısı günlük olarak değişir)
Dosyalar her gün alttaki Mavi çizgide toplanır ve yeşil çizgiye yerleştirilir
Haftanın sonunda, tüm haftalık dosyalar toplanır (alttaki yeşilin altındaki sayı)(52)
Bu sayı (52) Yıldan bugüne (Ana) Sayfadaki yıldan bugüne toplamda aktarılır ve buna eklenir
(Bu dinamiktir ve ana sayfa toplamı (B17) her gün değişir)

Yapmak istediğim, belirli bir hafta için haftalık ortalama (38,39,40 vb.)
ve haftalık toplamın veya aylık toplamın yanına yerleştirin (hücre yerleşimi önemli değil, herhangi bir hücre olabilir)
Yani bunu yapmaya çalışırken formül:

(B17, yıldan bugüne numarasının Ana sayfada olduğu hücre numarasıdır)
haftalık sayfada boş bir hücre seçip formülü kullandığımda
='2022 Master'!B17/39 sayının sonucunu hücreye yerleştirmeli
Anladığım kadarıyla, bu formülün B17'deki Ana sayfadaki büyük sayıyı alması ve haftanın ortalamasını almak için bunu hafta numarasına (39) bölmesi gerekiyor.

Bana verdiği tek şey bir tarih ve bugünün tarihi bile değil...

Haftalık ortalamanın artık her haftaya dahil edilmesi gerekiyor, bu yüzden bunu yapmanın daha basit bir yolu varsa, o zaman kulaklarım
ana sayfanın yıldan bugüne dosya numarasını alacak ve karşılık gelen haftalık sayıya (38, 39,40 vb.) bölecek bir formül
Bunu her hafta bir hücreye koymam gerekiyorsa, o zaman tamam, ama daha iyi bir yol olduğunu düşündüm, çünkü her zaman daha iyi bir yol vardır, değil mi?
Şu anda VB bir seçenek değil, bu yüzden şimdilik manuel.... Haftalık Dosya sayfası.png
·
1 yıl önce
·
0 Beğeni
·
0 Oy
·
0 Yorumlar
·
Yazının Tamamını Görüntüle