By sheridan60 30 Kasım 2022, Çarşamba
Yayınlanan Excel
Cevaplar 2
Seviyor 0
Görünümler 4.7K
Oy 0
Kendi kullanımımız için başka birinin e-tablosunu değiştirmem istendi. Bu dosyada, birden çok işteki ilerlemeyi izliyoruz, ancak her hafta aynı sorular soruluyor ve kaydırıp avlamak zorunda kalacakları için durum güncelleme sütunlarına asla bakmıyorlar. Her satıra, içinde statik olan birkaç "kategori" bulunan bir hücre eklemek istiyorum. Başlıklar gibi, ancak daha sonra her kategoriye tek satırlık hızlı bir yanıt yazma yeteneğine sahip olun.

Birden çok satır eklemeyi ve diğer tüm sütunlardaki satırları tek tek birleştirmeyi denedim, böylece diğer hücreler aslında 9 satır uzunluğunda olan bu yeni hücrenin uzunluğuydu. Ancak bunu yaptığımda, diğer hücreler tüm güncellemelerin görünür olması için metni kaydırmıyordu. Şimdi nasıl göründüğüne dair bir ekran görüntüsü yükledim. Bunu, her öğe için ayrı hücre sıraları gerektirmeden gerçekleştirmek ve sağa bir yanıtı düzenleme yeteneği ile bu kategorileri statik hale getirmek istiyorum.
Şimdiden teşekkürler,
Darrell
Outlook'ta ekli excel dosyasıyla birlikte gelen bir posta aldığımda ve excel dosyasının ön izlemesini yaptığımda, bu bana her zaman excel dosyasının/sayfasının ilk satırlarını (başlangıç ​​satırları) gösteriyor. Ancak büyük veri içeren excel dosyasını açmadan son girilen satırları görünüm önizlemesinde görmek istiyorum https://testmyspeed.onl/.
·
1 yıl önce
·
0 Beğeni
·
0 Oy
·
0 Yorumlar
·
Merhaba!
Anladığım kadarıyla, seçilen kategoriye göre kullanıcı tanımlı yanıtları göstermek istiyorsunuz.
1. Bir kategori açılır listesi yapın (eğer bir liste oluşturmayı bilmiyorsanız, o zaman 1 dakikanızı ayırın. BaşlıkBu makale )
2. Ardından çıkış hücresinde ANAHTAR işlevini uygulayın (ekteki excel dosyasına bakın)
=SWITCH(C3,F8,G8,F9,G9,F10,G10,F11,G11,F12,G12)
Burada C3= kategori listesini içeren hücre
F8,G8,F9,G9,F10,G10,F11,G11,F12,G12 = yanıt mesajlarını içeren hücreler
·
1 yıl önce
·
0 Beğeni
·
0 Oy
·
0 Yorumlar
·
Yazının Tamamını Görüntüle