Perşembe, 08 Aralık 2022
  3 Cevaplar
  4.1K Ziyaret
Excel'de hangi verilerin aşağıda olduğu formülü ayarlamak istiyorum, lütfen formülü ayarlamama yardım edin .... Excel sayfasını da ekledim.
-------------------------------------------------- -------------------------------
ALIM TARİHİ | RCV. Ç. HAYIR | RECV | ALIM TARİHİ | RCV. Ç. HAYIR | RECV |
-------------------------------------------------- -------------------------------
02-Ağustos | 1362 | 717 | 02-Ağustos | 1366 | 612 |

verilerim sütunda ve tarih bazında "RECV" değerlerinin toplamını istiyorum ...

Bana yardım edin lütfen
Ekler (1)
1 yıl önce
·
-1
Oy
geri al
Merhaba,

Geç cevap verdiğim için özür dilerim.

Verileriniz sütunlar halinde olduğundan, bazı formülleri iç içe geçirmeniz gerekecek:

O4 hücresinde formül şöyle olabilir: =SUM(SUM(FILTER(F4:F6,D4:D6=N4,0)),SUM(FILTER(I4:I6,G4:G6=N4,0)),SUM(FILTER(L4:L6,J4:J6=N4,0)))
O5 hücresinde formül şöyle olabilir: =SUM(SUM(FILTER(F4:F6,D4:D6=N5,0)),SUM(FILTER(I4:I6,G4:G6=N5,0)),SUM(FILTER(L4:L6,J4:J6=N5,0)))
P4 hücresinde formül şöyle olabilir: =TEXTJOIN(",",TRUE,TEXTJOIN(",",TRUE,FILTER(E4:E6,D4:D6=N4,"")),TEXTJOIN(",",TRUE,FILTER(H4:H6,G4:G6=N4,"")),TEXTJOIN(",",TRUE,FILTER(K4:K6,J4:J6=N4,"")))
P5 hücresinde formül şöyle olabilir: =TEXTJOIN(",",TRUE,TEXTJOIN(",",TRUE,FILTER(E4:E6,D4:D6=N5,"")),TEXTJOIN(",",TRUE,FILTER(H4:H6,G4:G6=N5,"")),TEXTJOIN(",",TRUE,FILTER(K4:K6,J4:J6=N5,"")))

Lütfen bir deneyin.

Amanda
HI,
Cevabınız için teşekkürler... gerçekten harika bir formül kullanıyorsunuz....ama çok daha kullanışlı değil ...arkasındaki resiyon ....işte hayır. sütun sabit değil..her an artabilir....ve ikincil çözüm, hiç kimse ms office 360 ​​veya yükseltilmiş sürüm kullanmıyor....burada hepsinde yalnızca ms office 2013 var ve bu metinde ortak formül mevcut değil ..... bu yüzden lütfen ms 2013 için uygun başka bir formül önerin...
1 yıl önce
·
Merhaba,

Sütun sayısı sabit değilse, korkarım formüllerle çalışmaz...

Amanda
  • Sayfa:
  • 1
Bu gönderi için henüz cevap yok.