By Bay G 10 Şubat 2023 Cuma günü
Yayınlanan Excel
Cevaplar 0
Seviyor 0
Görünümler 1.5K
Oy 0
İyi Günler, kendimi burada yardıma muhtaç buluyorum. Ayrıca Kanada'dayım
Çeşitli İşlevler yapmak için en iyi formülü arıyorum.
YZ 1 & 2'de USD/CAD döviz kuru yerim var

Grafiğe benzeyen birkaç sayfa alıyorum, bunlar bir Analisti temsil ediyor, bu nedenle dosyaların/satırların "miktarı" değişecek, aşağıdakileri yapmam gerekiyor:

Vurgulanan satırlar ABD Bankalarıdır
Vurgulanmayanlar Kanada Bankalarıdır.

Yalnızca ABD fonlarının "Miktarını" (Q) alacak, bunları V2 (mevcut döviz kuru) ile çarpacak, ardından Kanada dönüşümünü karşılık gelen S hücresine yerleştirecek ve toplamı CAD Bal'a ekleyecek bir formüle ihtiyacım var. (T) Bakiye sütununun yaptığı gibi.
=, SUM, IF, vb. denedim ama olmadı.
Tutarlı olan tek şey olurdu + ABD Fonlarıyla faturalandırılan herhangi bir şey için bu sütunun önünde her zaman bir ABD olacağından, bunu kullanarak formüle etmeye çalıştım. Hala hiçbirşey.

CAD Equi Column (S), dönüştürülen ABD fonlarına sahip olmalı ve ardından en altta toplanmalıdır. ve R gibi çalışan denge de altta toplandı

Q için Menzil sınırının ne olduğunu bilmiyorum ama Kanada ve ABD dosyaları üzerinde çalışan birkaç analistimiz olduğu için bu rapor bazen 3 sayfa olabilir.
Her ABD Anlaşması için bunu manuel olarak yapmak için her analistten geçmek zorunda kalmak yerine, Kanada Fonlarının her ay faturalandırıldığını gösteren nihai bir rapor almaya çalışmak.

Alternatif olarak, daha iyi bir çözümünüz varsa, sizi dinliyorum, ama anladığımı düşündüğümde, bir şeyler ters gidiyor...
Yazının Tamamını Görüntüle