Cuma, 23 Şubat 2018
  12 Cevaplar
  6.8K Ziyaret
Hi
Kutools for Excel'in 60 günlük deneme sürümünü indirdim ve özellikle sahip olduğum belirli bir proje için ideal görünen Süper Filtre ile ilgileniyorum.

Bir Filtre Ayarları Senaryosu oluşturup kaydettim ancak onu yeniden kullanmaya çalıştığımda 'Filtre ayarları senaryosunu açmadan önce bir çalışma kitabı açmalısınız' mesajı alıyorum. (ekran görüntüsüne bakın). Bu, doğru çalışma kitabı açıkken, yani bir senaryo açılırken 'Uygula' mesajında ​​listelenen çalışma kitabıdır. Bunu nasıl aşarım?

Ayrıca yardım sayfalarınızdaki ekran görüntülerinin örnek Filtre Senaryosunu 'Uygula: Bilinmeyen' olarak gösterdiğini fark ettim, bunu nasıl yaparsınız, muhtemelen bu herhangi bir filtrenin herhangi bir çalışma kitabına uygulanabileceği anlamına gelir?

Bunu tutarlı bir şekilde çalıştırabilirsem, 2-4 Lisans satın almak isteyeceğim

Teşekkür
Peter

ZorunluOpenWorkBook.JPG ApplyToUnknown.JPG
6 yıl önce
·
Merhaba,
Bu senaryonun çalışma kitabı bilgileri kayboldu.
Bu çalışma kitabı için senaryoyu yeniden yapılandırmanız gerekiyor.
5 yıl önce
·
Peter ile aynı sorunu yaşıyorum. Jay: Aşağıda bir şeyin 'kaybolduğunu' ve "Bu çalışma kitabı için senaryoyu yeniden yapılandırmanız gerektiğini" yorumluyorsunuz. Ancak sorunum yeni oluşturup kaydettiğim bir senaryodan hemen sonra ortaya çıkıyor. Bu nedenle yorumunuz, Süper Filtre'nin senaryoları güvenilir bir şekilde depolayamayacağı anlamına mı geliyor?
5 yıl önce
·
Merhaba,
Yerel makinenizde saklanan çalışma kitabı mı?
Teşekkürler.
5 yıl önce
·
Evet. Excel 2010'u bağımsız bir bilgisayarda Win 7 çalıştırıyorum ve tüm çalışma kitapları yerel olarak C: sürücüsünde depolanıyor. Sorunun tüm çalışma kitaplarımda ortaya çıkıp çıkmadığını söyleyemem, ancak denediğim bir avuç kitapta kesinlikle oluyor.
5 yıl önce
·
Merhaba,
Lütfen bu sorunu tekrarlayabilecek çalışma kitabını bize gönderir misiniz? Dosyanızı gizli tutacağız. :)
aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz. .
5 yıl önce
·
Çalışma kitabına özgü bir sorun değil. Bence bu bir bug. Bu olur:

Excel'i açın > Yeni Sayfa > Süper Filtre'de soldan 2. simgeye tıklayın.

Senaryoların bir listesi görünür. Bir senaryoyu tıklayın. "Bir filtre ayarları senaryosunu açmadan önce bir çalışma kitabı açmalısınız"

Açık Kitap1 açık yani bu mesaj doğru değil.
5 yıl önce
·
Jay, lütfen beni bu konuda bilgilendirir misin? Bu hata düzeltilene kadar yazılım benim için kullanılamaz.
5 yıl önce
·
Merhaba,
Üzgünüz, bu sorunu tekrarlayamıyoruz.
Lütfen önce Excel eklenti yöneticinizdeki diğer tüm eklentileri devre dışı bırakmayı deneyin ve ardından işleminizi yeniden deneyin.
Şimdiden teşekkürler.
4 yıl önce
·
Aynı sorunu yaşa, tüm eklentileri devre dışı bırak, hala mesajı alıyor. Yardım lütfen!
2 yıl önce
·
Aynı sorun. Yeniden kullanılabilecek bir filtre senaryosunu kaydedemiyorum. Aynı çalışma kitabını her kullandığımda tüm senaryoları sıfırdan oluşturmam gerekiyor. Senaryoları kaydedebilirim ama kullanamıyorum. Hata mesajı her geldiğinde "Bir filtre ayarları senaryosunu açmadan önce bir çalışma kitabı açmalısınız." Bu, Kutools ve Office 365'in birçok yükseltmesiyle devam eden bir sorun oldu. Çok can sıkıcı. Her gün aynı e-tabloyu açıp kullandığımda karmaşık filtrelemeyi yeniden oluşturmam gerekiyor. Bu sorunu aşmak için düşünebildiğim her şeyi denedim, olmaya devam ediyor. Elektronik tabloları yeniden oluşturma, kaydedilen her senaryoyu silme vb. Bazen yeni bir elektronik tablo ile çalışacaktır. Ancak birkaç kayıttan sonra sorun oluşur ve kaydedilen senaryolar kullanılamaz hale gelir ve sıfırdan oluşturulması gerekir. Süper Filtre, açık bir çalışma kitabında çalışırken açık bir çalışma kitabı olduğunu tanımıyor. 

Bu konuda herhangi bir yardım için teşekkürler. 
1 yıl önce
·
Aynı sorun bende de var yardım lütfen?
1 yıl önce
·
Aynı sorunu yaşayan herkese merhaba,

Lütfen işletim sisteminizle ilgili bilgileri bize gönderin (Windows işletim sisteminin hangi sürümünü çalıştırıyorum?), Kutools sürümü, Excel sürümü ve bilgisayarınızda kullandığınız dil.

Ayrıca, kaydettiğiniz Filtre Ayarları senaryosunu aşağıda gösterildiği gibi dışa aktarın ve bu senaryoyu zipleyin ve zip dosyasını bize gönderin.
ihracat-senario.png

Advane'de teşekkürler.

Amanda
  • Sayfa:
  • 1
Bu gönderi için henüz cevap yok.