Salı, 13 Mart 2018
  1 Cevaplar
  7.4K Ziyaret
Eşime işlerinde yardımcı olmaya çalışıyorum. 4 ürün listesinden 20 ürünün tüm olası kombinasyonlarını listeleyen bir dizi oluşturmak için VBA kodunu ve özel işlevleri kullanmaya çalışıyordum. Daha sonra, her satırın sonundaki sütunda, her bir öğe kombinasyonunun fiyatını hesaplayan basit bir formül oluşturmayı planlamıştım.

Kutools'u indirdim çünkü VBA'nın çalışmasını sağlayamadım. Tüm olası 4 ürün kombinasyonunun bir listesini oluşturmayı başardım, ANCAK, bunlar tek bir hücrede. Tek bir hücrede - ile ayrılmış 4 ayrı kelime varken fiyatla eşleştirmek için ürün adını kullanan bir formül yapamıyorum. Aynı hücrede olmalarına rağmen her bir kelimeyi tanımak için kutools veya başka bir excel fonksiyonunu, tercihen formülü kullanmanın bir yolu var mı? Kutools kombinasyon listesinde de tekrarlar var. Tekrarlanan öğeler istemiyorum. 4'den tekrarsız 20 ürünün tüm olası kombinasyonları. Tekrarları kaldırmak için kutools'un listeyi nasıl yaptığını değiştirebilir miyim?

Amaç ona bir fiyat listesi yapmak. olası tüm FARKLI 4 ürün kombinasyonlarını ve tüm 4'ün toplam perakende değerini gösteriyor. Bunun için kutools kullanabilir miyim yoksa hepsini manuel olarak mı yazmam gerekir?
6 yıl önce
·
Merhaba,
Maalesef henüz böyle bir işlem için bir fonksiyonumuz yok. :)
  • Sayfa:
  • 1
Bu gönderi için henüz cevap yok.