By sbair8@gmail.com 06 Nisan 2022, Çarşamba
Yayınlanan Kutools for Excel
Cevaplar 4
Seviyor 0
Görünümler 5.9K
Oy 0
Bu özelliği doğru kullanamıyorum:

Kutools > Seç > Özel Hücreleri Seç
(1) Seçim türü bölümünde Hücre seçeneğini işaretleyin;
(2) Spesifik tip bölümünde, ilk kutuya tıklayın ve açılır listeden İçerir'i seçin ve ardından belirtilen metni (bizim vaka tipi toplamımızda) aşağıdaki kutuya yazın;
(3) Tamam düğmesini tıklayın. Ardından, kaç hücrenin seçildiğini göstermek için ikinci Select Spesifik Hücreler çıkar. Kapatmak için Tamam düğmesini tıklayın.
(4) Şimdi belirli bir değer/metin içeren hücreler seçilir. Kopyalamak için Ctrl + C tuşlarına basın; hücreleri yapıştıracağınız hücreyi seçin ve Ctrl + V tuşlarına basın.

2. Tamam'dan sonra sistem 28 hücrenin seçildiğini onaylıyor ancak Ctrl + C'ye bastığımda "Bu işlem birden çok seçimde çalışmayacak" hatası alıyorum. 28 hücrenin seçimi uygulandıktan sonra Çoklu Aralığı Kopyalamayı da denedim... benzer bir hata alıyorum. Sadece deneme sürümünde, bunun devasa elektronik tablolarla çalışırken verimliliğimi artırıp artırmadığını görmek için ve bu, "belirli metni içeren tüm hücreleri seç, ardından seçilen tüm hücreleri yeni hücrelere kopyala" özelliğiydi. Ben sadece "kopyaları kaldırmayı" planlıyordum. işlem yapıldıktan sonra, yapıştırılan veri şemasındaki boş hücreleri ortadan kaldıracak. Kutools'un ilk kullanıcısı ve bu sizin hak ettiğiniz izin günü, bu yüzden bunu çözmeyi ve kutools'un diğer tüm özelliklerini keşfetmeyi dört gözle bekliyorum. Bir dizi A-BB sütunu ve yaklaşık 3,000 satır üzerinde test ediyorum, bu yüzden oldukça büyük miktarda veri var.Açık olmak gerekirse, belirli metin içeren tüm hücreleri bulmam ve bunları bir yere yapıştırmam gerekiyor (tek bir sütun bile olsa) örneğin, CSV formatı işe yarar, sadece belirli metni içeren tüm hücreleri ayrıştırmanız gerekir.Umarım bu son bit yardımcı olur...

Kaynak: https://www.extendoffice.com/documents/excel/2517-excel-if-column-contains-value-text-then-copy-cell.html
Hi sbair8@gmail.com,

Excel'de birden çok aralığı kopyalamak için Ctrl + C tuşlarına bastığınızda "Bu eylem birden çok seçimde çalışmaz" hatası oluştuğu için üzgünüm. Bununla birlikte, Birden Fazla Aralığı Kopyala özelliği, birden fazla aralığı kopyalayabilir ve az önce test ettiğim Excel'de herhangi bir yere yapıştırabilirsiniz.

Yani, herhangi bir yanlışlık varsa Birden Fazla Aralığı Kopyala özelliği, lütfen bana cihazınızla ilgili bilgileri gönderir misiniz? işletim sistemi, Excel sürümü ve bilgisayarınızda kullandığınız dil.

Amanda
·
2 yıl önce
·
0 Beğeni
·
0 Oy
·
0 Yorumlar
·
Yukarıda paylaştığınız bilgiler harika. Burada paylaştığınız her şeyi okudum. Bunda her şeyi çok iyi açıkladın. Daha fazla kılavuz istersem, sizinle buradan iletişime geçeceğiz https://www.extendoffice.com/forum/5-kutools-for-excel/2599-copy-Goslotohücreler-if-sütun-içerir-özel-değer-metni-with-kutools-for-excel.html
·
2 yıl önce
·
0 Beğeni
·
0 Oy
·
0 Yorumlar
·
bu bir şaka mı? soruyu sormak için zaman harcadım ve az önce otomatik yanıtlayıcıya benzer cevaplar aldım. İşten çıkmak mı yoksa smth mi?
·
2 yıl önce
·
0 Beğeni
·
0 Oy
·
0 Yorumlar
·
Hi sbair8@gmail.com,

"28 hücrenin seçimi uygulandıktan sonra Birden Çok Aralığı Kopyalamayı denediğinizde" kopyalayamayacağınızı söylediniz. Bu yüzden özelliği denedim ve gayet iyi çıktı.
Bu yüzden uyumluluk sorunu var mı diye işletim sisteminiz, Excel sürümünüz ve bilgisayarınızda kullandığınız dil hakkında bilgi istedim.

Üzerinde çalışabilir ve sorunu çözebilirsek, "belirli bir metin içeren tüm hücreleri bulabilir ve bir yere yapıştırabilirsiniz".

Amanda
·
2 yıl önce
·
0 Beğeni
·
0 Oy
·
0 Yorumlar
·
Yazının Tamamını Görüntüle