Cuma, 20 Mayıs 2022
  3 Cevaplar
  6.8K Ziyaret
Lütfen bana yardım et. Bir hücrede 16 sayıya ihtiyacım olduğunda, Excel'in son basamağı sıfıra değiştirmesini engellemek için kutools'un hangi çözümleri var?

Bunu "5.26722E+15" hücresine alıyorum ve bunu göstermek için 5267222432422361'e ihtiyacım var

Belirli Hücreyi Seçin bu sorunu çözmüyor gibi görünüyor.
1 yıl önce
·
Merhaba,

Excel'in kendisi yapabilir :)
Bu kadar uzun sayıları göstermek istediğiniz hücreleri seçin. Basmak Ctrl + 1 Hücreleri Biçimlendir penceresini açmak için
sekmenin altında Numaraseçin Numara Kategori listesinde, Ondalık basamakları 0 olarak ayarlayın. Ekran görüntüsüne bakın:
uzun sayılar.png

Amanda
1 yıl önce
·
Teşekkürler Amanda, Excel'in bunu "5.26722E+15" yaptığında doğru sayıyı göstermesi yine de var mı? Başka bir deyişle, excel'in sıfıra değiştirmeden önceki son rakamın ne olduğunu bilmem gerekiyor mu?
1 yıl önce
·

Basın Ctrl + 1 Hücreleri Biçimlendir penceresini açmak için
sekmenin altında Numaraseçin Numara Kategori listesinde Ondalık basamakları 0 olarak ayarlayın.

Merhaba,

Excel'in bu kadar uzun sayıları otomatik olarak tam olarak göstermesini istiyorsanız, bu sayıların görünebileceği alanı seçip yukarıda bahsettiğim sayı biçimini uygulayabilirsiniz.

Sayı biçimini tarih, saat veya diğer sayı biçimlerini içeren aralığa uygulamadığını unutmayın. Bunu yaparsanız, bu değerler saf sayılara dönüştürülür.

Amanda
  • Sayfa:
  • 1
Bu gönderi için henüz cevap yok.