By ina6r 28 Nisan 2023 Cuma
Yayınlanan Kutools for Excel
Cevaplar 3
Seviyor 0
Görünümler 3.2K
Oy 0
Biraz yardıma/rehberliğe ihtiyacınız var lütfen. Dağılım grafiği için Kutools işlevini "Birden Çok Seriye Eğilim Çizgileri Ekle" işlevini kullandığımda (yalnızca bir dizi için değil, tüm grafik için), eğilim çizgisi x eksenindeki verilerin çok ötesine geçer. Seri aralığını kontrol ettim ve doğru. Eğilim çizgisi neden verilerimin çok ötesine geçiyor ve bunu nasıl düzeltebilirim? TIA Ekran görüntüsü 2023-04-27 091527.jpg
Merhaba,

The Birden Çok Seriye Eğilim Çizgileri Ekleme Mevcut sürümün özelliği, yalnızca aşağıda gösterilen biçimdeki verileri işlemeyi destekler.

Çoklu Seri data.png'ye Eğilim Çizgileri Ekleme

Başka sorunuz varsa, lütfen bana bildirin.

Amanda
·
1 yıl önce
·
0 Beğeni
·
0 Oy
·
0 Yorumlar
·
Merhaba Amanda, evet lütfen detaylandırın. Sunduğum seri neden işe yaramasın (burada X ekseni tüm seriler için aynıdır, ancak Y ekseni farklı verilere sahip olacaktır)? Ve eğer söylediğin şey doğruysa, o zaman benim örneğimde trend olan bu fonksiyon nedir? TIA
·
1 yıl önce
·
0 Beğeni
·
0 Oy
·
0 Yorumlar
·
Merhaba Tia,

Verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim Birden Çok Seriye Eğilim Çizgileri Ekleme Mevcut sürümde optimizasyon gerektiren özellik. Size daha önce gönderilen veri formatını kullanarak trend çizgileri ekleyebileceğinizi garanti edebiliriz. Ancak, sağladığınız veri biçimini kullanmayı tercih ederseniz, X Serisi değerini x eksenindeki verilerinize şu adımları izleyerek değiştirmeyi deneyebilirsiniz:

1.png

2.png

3.png

Sorunu gelecekteki bir sürümde ele almak üzere geliştirme ekibimize ilettiğimden emin olabilirsiniz. Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz ve ürünümüzü kullandığınız için teşekkür ederiz!

Amanda
·
1 yıl önce
·
0 Beğeni
·
0 Oy
·
0 Yorumlar
·
Yazının Tamamını Görüntüle