By pedalton 03 Kasım 2020 Salı günü
Yayınlanan Kutools for Excel
Cevaplar 0
Seviyor 0
Görünümler 2.8K
Oy 0
KUTools Plus for Excel'deki Çoklu Resim İçe Aktarma özelliğini kullanma konusunda yardıma ihtiyacım var. 
Bir Excel çalışma sayfasındaki tek bir sütunun hücrelerine aktarmak istediğim 100'den fazla çek resmine (çeşitli boyut ve oranlarda) sahibim. Ancak, yardımcı programı ("İçe Aktar ve Dışa Aktar | Resimleri İçe Aktar") kullandığımda, aşağıdaki gibi bir hata mesajı alıyorum: 
     "25 resim içe aktarılamadı. Resimlerin yüksekliği daha büyük olabilir.
       409 noktadan fazla veya resimlerin genişliği 1342 noktadan fazla."
Bunun bana ne söylediğinden tam olarak emin değilim, ancak 409 puntodan yüksek veya 1342 puntodan geniş (veya her ikisi de?) olan herhangi bir görüntünün içe aktarılamayacağı anlamına geldiğini varsayıyorum.  
Tekrar denedim, ama -- bu sefer -- sütunu çok daha geniş yaptım ve yardımcı programda "hücre boyutu" ile eşleşecek seçimi yaptım. Tüm resimler doğru genişlikteydi, ancak hepsi dikey olarak sıkıştırıldığı için çok kısaydı! Bu yüzden tekrar yaptım ama hücreleri daha uzun yaptım. Bu sefer, tüm görüntüler hücrelere tam olarak uyuyor, ancak yine de orantısızdı. Bir sonraki seçenek çok daha iyi değildi, çünkü artık başka bir karışıklık yaratacağını bildiğim hem yüksekliği hem de genişliği belirtmeyi gerektiriyordu. Sadece yüksekliği veya genişliği nasıl sınırlayacağımı ve orijinaliyle aynı oranları nasıl koruyacağımı çözemedim.  
Peki, bu Yardımcı Programın birden fazla resmi içe aktarmasını ancak orijinaliyle aynı oranları koruması için her birini yeniden boyutlandırmasını sağlamanın bir yolu var mı? (Diyelim, 1/2 boy mu yoksa 1/4 boy mu?)  
Değilse, biri bana bunu nasıl başaracağımı söyleyebilir mi?
Teşekkürler,
Paul
Yazının Tamamını Görüntüle