Cuma, 14 Şubat 2020
  5 Cevaplar
  5.6K Ziyaret
Bir Word Belgesinde metin seçerken boşlukların otomatik olarak alt çizgi ile değiştirilmemesinin ve ardından Kutools sekmesi altındaki Yer İşareti Ekle simgesine tıklamanın özel bir nedeni var mı? Bu, Kutools'un derhal uygulayabileceği ve yapması gereken tamamen mantıklı, zaman kazandıran bir özellik gibi görünüyor. Yazılımı satın alırken böyle bir özellik beklerdim ve diğerlerinin de aynı konudaki yorumlarını ve/veya düşüncelerini memnuniyetle karşılardım.

Kutools_Insert_Bookmark_ScreenShot.png
3 yıl önce
·
Merhaba laxerlager,
Bende de aynı sorun/rahatsızlık var. Bu yüzden yer imini oluşturmak için Kutools kullanmak yerine aşağıdaki makroyu kullanıyorum. Çalışmamdan başka birinin faydalanması beni çok mutlu eder! 
Makro kullanmayı biliyor musun?

Sub InsertNewBookmark()
Dim MyData As DataObject
Dim strClip As String
Dim bkName As String

If Selection.Type = wdSelectionNormal Then
 Selection.Copy
End If
Set MyData = New DataObject
MyData.GetFromClipboard
strClip = MyData.GetText
strClip = Trim(strClip)
strClip = Replace(strClip, " ", " ")
strClip = Replace(strClip, "  ", " ")
strClip = Replace(strClip, " ", "_")
bkName = InputBox("Insert new bookmark name.", "Hello there.", strClip)

On Error GoTo Oops
If (StrPtr(bkName) = 0) Then
' MsgBox "You pressed cancel or [X]."
Exit Sub

ElseIf (bkName = "") Then
MsgBox "You have to name the bookmark. Try again."
Call InsertNewBookmark

Else
 ActiveDocument.Bookmarks.Add _
 Name:=bkName, Range:=Selection.Range
Exit Sub
End If
Oops:
MsgBox ("The bookmark could not be created. Remember to follow these guidelines :" & vbNewLine & vbNewLine & "• Names must begin with a letter of the alphabet." _
& vbNewLine & "• Names can contain only letters, numbers, and the underscore." & vbNewLine & "• Names cannot contain spaces or punctuation marks." & vbNewLine _
& vbNewLine & "Let's try it again. Ready?")
Call InsertNewBookmark

End Sub
3 yıl önce
·
Selam.

Bırakın makroyu, bir cevap bile alamayacağımı düşündüm! Çok teşekkürler.

Ne yazık ki, Makro benim için çalışmıyor. Metin seçip makroyu çalıştırırken, "Kod kesme modunda çalıştırılamıyor" VBA Hatası almaya devam ediyorum.

Herhangi bir düşünce veya düzeltme var mı?

Tekrar teşekkürler!
3 yıl önce
·
Ayrıca bazen "Derleme hatası: Kullanıcı tanımlı tür tanımlı değil" hatası aldığımı söylemeyi unuttum
3 yıl önce
·
Vay canına, tüm o harf ve rakamların orada olmaması gerekiyordu. O ekran görüntüsünü tekrar koymayı deneyelim.
3 yıl önce
·
Sadece uygun referansı eklemeniz gerekir. Tam olarak ne olduğunu anlamanıza gerek yok, sadece aşağıdakileri yapın: 
  1. VBA düzenleyicisine gidin (yani, ALT+F11 tuşlarına basın)[/*]
  2. Boş bir kullanıcı formu oluşturun (ekteki ekran görüntüsüne bakın. Sol bölmede sağ tıklayın, ekle'yi ve ardından Kullanıcı formu'nu seçin.) [/*]
  3. Menü çubuğundaki Araçlar'a tıklayın[/*]
  4. Referanslara tıklayın[/*]
  5. Microsoft Forms 2.0 Nesne Kitaplığı'na ilerleyin[/*]
  6. Kutunun işaretli olduğundan emin olun[/*]
  7. Tamam'a tıklayın[/*]
Makroyu tekrar deneyin.
  • Sayfa:
  • 1
Bu gönderi için henüz cevap yok.