By khourymoe@gmail.com 26 Temmuz 2020 Pazar günü
Yayınlanan Office Tab
Cevaplar 0
Seviyor 1
Görünümler 2.9K
Oy 0
[yemek]
Sekme Renkleri.jpg

Merhaba,

Yukarıdaki resim, sekme renklerinin nasıl görünmesi gerektiğini düşünüyorum.

OfficeTab ile mevcut renklerle ilgili birçok sorun var.

İlk olarak, renklerin çoğu yazı tipi rengiyle iyi karışmaz. Örneğin, koyu kırmızıyı seçersem siyah yazı tipi rengi zar zor görünür. Bu tamamen mantıklı değil.

İkincisi, renkler dağınık ve birleşik bir tema tutmuyor.

Üçüncüsü, bir çalışma kitabını bir renk verdikten sonra seçerken, o zaman hangi çalışma kitabının seçildiğini söylemek zordur, çünkü sadece yazı tipi kalınlaşır, arka planın da renkleri değişir.

Bu nedenle, gelecekteki sürümler için önerim, 8 renk tonu oluşturmak ve ardından bunları biri karartılmış ve biri beyazlatılmış olmak üzere iki gruba bölmek olacaktır. Bu konfigürasyon ile kullanıcı, sekme arka planı için tüm açık renkleri seçebilir ve bir sekme etkinleştirildiğinde, aynı renk tonuna dönüşerek ancak koyu bir arka plan ile renkleri tersine çevirir. Tersine, etkin olmayan sekmeleri koyu arka plana ve etkin sekmeye açık arka plana sahip olabilirsiniz. Bu, koyu bir Excel tema rengi için daha uygun olabilir.

Her iki durumda da, arka plan açık olduğunda yazı tipi rengi siyah ve arka plan karanlık olduğunda beyaz olacaktır.

Gri renklerin tonları için açık ve koyu gri ekleyebilirsiniz.

Ve tabii ki aktif sayfa kalın yazılmalıdır.

Renkleri doğru bir şekilde elde etmek için sadece 8 ton oluşturup ardından renklerin doğası gereği tek tip olmadığı için siyahlık ve beyazlıklarını eşit olarak değiştiremezsiniz. Bu yüzden gerekli olan bazı oynamalar var.

Ayrıca, bir ekrandan diğerine değişen renklerle ilgili sorun eşit olmayan görünen renkler oluşturuyorsa, o zaman neden sadece yazı tipi ve arka plan için bir renk tekerleği atmıyorsunuz, böylece kullanıcı istediğini seçebiliyor. Bu da işe yarayacaktır.

Yine de, sunduğum renk konfigürasyonu bana çok mantıklı geliyor. Geçerli renk yapılandırmanız, uygulamasının nasıl kabul edildiğine dair hiçbir fikrim olmadığı için bir anlam ifade etmiyor. Açık sözlü olduğum için özür dilerim.

Sonuç olarak, değişikliği yapmanız sizin yararınıza olacağından, önerimi kabul edeceğinizi ve dikkate alacağınızı umuyorum.

Teşekkür ederim.

Moe.
[/destek]
Yazının Tamamını Görüntüle