Pazartesi, 28 Kasım 2022
  8 Cevaplar
  7.9K Ziyaret
KuTools for Outlook'u Kullanma Tüm Outlook e-postalarını tüm Outlook klasörlerinde ve alt klasörlerinde aramanın bir yolunu arıyorum. Bulduğum şey, aynı anda yalnızca tek bir klasörü arayabileceğim. Yapmam gerekeni yapmanın bir yolu var mı? Teşekkürler.
1 yıl önce
·
Merhaba,

Evet. Gelişmiş Aramayı Kutools sekmesindeki Arama grubunda bulabilirsiniz.
içinde gelişmiş Arama bölmesini seçebilirsiniz Tüm Outlook Öğeleri Arama Kapsamı için.
tüm öğeler.png

Başka sorularınız varsa, lütfen bana sormaktan çekinmeyin.

Amanda
1 yıl önce
·
Teşekkürler Amanda, ama önerdiğin Gelişmiş Arama özelliğini denedim ve bulmam gereken şeyleri bulamıyor. Hesabımda, tipik klasörlere (Gelen Kutusu, Silinmiş, Gönderilmiş vb.) sahip ana Outlook posta kutum var ve ayrıca iki paylaşılan posta kutusuna erişimim var. Bu paylaşılan posta kutularının her birinin klasörleri ve alt klasörleri vardır. Bir test olarak, doğrudan, paylaşılan posta kutusu alt klasörlerinden birinde bulunan, tam olarak adres eşleşmesi olan bilinen bir e-postayı aradım. Gelişmiş arama, e-postanın bulunduğu tam alt klasör seçilmediği sürece onu bulamaz. Bu, etkisiz MS Outlook aramasıyla aynı davranıştır.

Tek bir aramayla tüm posta kutularını ve ilgili tüm klasörlerini ve alt klasörlerini gerçekten aramam gerektiğinden, bu açıklamanın yardımcı olacağını umuyorum. Ben şirketimizin BT yöneticisiyim ve KUTools'unuzu şirket çapında dağıtım için değerlendiriyoruz. Şu anda, KUTools'un örnek bir arayüzü ve kullanım kolaylığı var, ancak bu bir gösteri durdurucu.

Baska öneri?
Teşekkürler, Cliff
1 yıl önce
·
Merhaba Cliff,

Lütfen Seçenekler'e gidin ve aşağıda gösterilen seçeneği işaretleyip işaretlemediğinizi kontrol edin.
check-option.png

Değilse, lütfen seçeneği işaretleyin ve Gelişmiş Aramayı tekrar deneyin. 😊

Amanda
1 yıl önce
·
Evet, bu kutu işaretli ve seçeneklerim resminizle aynı. Bununla birlikte, e-postaları ve arama parametrelerini aramayı denediğim (birçok kez) ve bu denemelerin sonuçlarının bir açıklaması burada. Arama seçeneklerimi ve gelişmiş arama diyaloğumu görebilmeniz için birkaç ekran görüntüsü ekledim.

1) Doğru Arama Seçeneği ayarlarına sahip olduğum doğrulandı (Evet)
2) Arama dizininin tamamen yeniden oluşturulmasını gerçekleştirdi (Evet)
3) "Tüm Outlook Öğeleri", "Kimden" (veya) "Konu" ve "Her Zaman Alındı" kullanılarak tam e-posta eşleşmeleri arandı.
4) Arama sonuçları aşağıdaki gibidir (ve bu hep aynı sonuçtur)
a) KİŞİSEL klasörlerimden herhangi birinde bulunan e-posta öğeleri her zaman bulunur (Başarılı)
b) PAYLAŞILAN POSTA KUTUSU klasörlerinde bulunan e-posta öğeleri hiçbir zaman bulunamadı (Hata)

Başarılı olmak için gerçekten 4b)'ye ihtiyacım var ama fikirlerim tükendi. Herhangi bir ek öneri harika olurdu, aksi takdirde başka bir arama çözümü bulmaya çalışmam gerekecek. Desteğiniz harika ve sorunu çözebileceğimizi umuyorum. Her durumda, yardımın için teşekkür ederim.

--Uçurum
1 yıl önce
·
amanda,

Arama başarısızlığının nedenini bulduğuma inanıyorum ve farklı bir yaklaşım deneyeceğim. Biraz araştırma yaptıktan sonra, Outlook'un Paylaşılan Posta Kutuları dahil her şeyi aramasını sağlamak için bunu yapmanız gerektiğini buldum.

Outlook "Hesap Ekle" düğmesini kullanmanız, paylaşılan posta kutusu adresini girmeniz ve parola girmemeniz gerekir. Ardından, istendiğinde, paylaşılan MB'ye Tam Erişim izinleri olan kişinin UPN'sini/parolasını kullanın. Bu, paylaşılan MB'yi ek bir Outlook hesabı olarak ekleyecektir ve bir kez yapıldığında, tüm arama seçeneklerini tüm posta kutularında kullanmanıza izin verir.

Bunu deneyebilmek için paylaşılan MB'lerimiz için kimlik bilgileri istedim. Bu işe yararsa, umarım sorunu çözer. Sonuçları öğrenir öğrenmez bir yanıt göndereceğim, ancak okuduklarıma göre bu işe yarayacak.

--Uçurum
1 yıl önce
·
Merhaba Cliff, yaklaşım nasıl gitti?
1 yıl önce
·
Bunu gerçekten test etmek birkaç gün sürdü ama ne yazık ki bizim için çalışmıyor. Görünüşe göre, Paylaşılan posta kutularımızın ilişkili Kullanıcı Hesapları yok ve bu nedenle girilecek kimlik bilgisi yok. Girilecek kimlik bilgisi olmadığından, Outlook'ta, sırasıyla Outlook'un klasörü dizine eklemesine ve bunu tüm posta kutularının "genel aramasına" dahil etmesine izin verecek olan Paylaşılan MB'ler için ayrı bir hesap oluşturamıyoruz.

KUTools ile bir Paylaşılan MB'yi e-postalar için aramanın tek yolu, aranan e-postanın bulunduğu tam Paylaşılan MB klasörünü seçmek, "Geçerli klasör" arama seçeneğini belirlemek ve ardından aramaktır. Birçok klasörümüz olduğundan ve e-postaların hangi klasör(ler)de olacağını bilmenin bir yolu olmadığı için bu bizim için işe yaramayacaktır.

Gelecekte, Paylaşılan MB'lerde arama yapılmasını sağlayan başka önerileriniz veya değişiklikleriniz varsa, lütfen bana bildirin. Devam etmem ve farklı bir çözüm seçmem gerekiyor. --Uçurum
1 yıl önce
·
Yazık oldu... bir çözüm aradık, ancak aramayı bitirmenin iyi bir yolu yok.
Bir çözüm bulduğumuzda, bunu sizinle paylaşacağız ve elbette bunu Kutools'a dahil edeceğiz.

Gelecekte bir yol bulursanız, lütfen bunu bizimle paylaşın :D

Amanda
  • Sayfa:
  • 1
Bu gönderi için henüz cevap yok.