Pazartesi, 05 Ağustos 2019
  3 Cevaplar
  4.6K Ziyaret
[Windows 10 Pro 1809 - Office 2019 kullanarak]

Merhaba,

Şu anda Kutools'u değerlendiriyorum ve şimdiye kadar beklendiği gibi çalışıyor. Ancak, uzantının bazen yüklenmemesiyle ilgili bir sorunum var. Sanırım nedenini biliyorum ama bunu kendim düzeltemiyorum.

Yeni bir Windows oturumu açtığımda, başlangıçta çalışan 2 programım var: Outlook Google Takvim Senkronizasyonu (OGCS) ve İletişim Senkronizasyonu Moduna Git. Her iki program da başlatıldığında Outlook'a OLE Otomasyonu aracılığıyla erişir. Bu nedenle, Outlook.exe işlemi, Outlook'u kendim başlatmadan önce muhtemelen gizli olarak çalışıyor (ana pencere görünmüyor). Bu durumda, Outlook'u başlattığımda, görüntülenen bir açılış ekranı yok (işlem zaten çalışıyor) ve ana pencere hemen beliriyor. Ancak Kutools uzantısı yüklenmedi. Outlook'tan çıkar ve yeniden başlatırsam, Kutools uzantısı yüklenir.

Başlatma sırasında OGCS ve Go Contact Sync Mod'un başlatılmasını devre dışı bırakırsam, başlatsam bile sorun olmaz sonra Outlook'u kendim başlattım. Aslında, sorun OGCS'de (Outlook'un otomasyon motoruyla daha karmaşık şeyler yapıyor gibi görünüyor) gibi görünüyor.

OGCS'yi gecikmeli olarak başlatmayı denedim ve gecikme süresi dolmadan Outlook'u başlatırsam sorun olmaz. Ama bu her zaman böyle olmayacak. Yani, bu geçici bir çözümdür. Açıkçası, Kutools ve OGCS, bazı Outlook kaynakları için rekabet ediyor.

Bu garip davranış hakkında bir fikriniz var mı?

Teşekkürler.
4 yıl önce
·
Yinelenen gönderi için özür dilerim. İlkinin kaybolduğunu düşündüm. Yazının yayınlanmasının bu kadar uzun süreceğini bilmiyordum. Bu, tartışmaları çok kolay hale getirmeyecek.
4 yıl önce
·
Artık bu konuyu daha basit ve daha doğru anlatabiliyorum.

Outlook.exe işlemi bir OLE Otomasyon sunucusu olarak harici bir uygulama tarafından başlatılırsa (Outlook ana penceresi bu nedenle gizlidir), Kutools uzantısı yüklenmez. Bu durumda, kullanıcı Outlook'u başlatırsa (işlem zaten çalışıyor), Outlook ana penceresi hemen görünür (açılış ekranı yok) ve Kutools şeritte görünmez (uzantı yüklenmediği için).

Outlook kullanıcı tarafından başlatılırsa önce başka herhangi bir OLE Otomasyon istemcisi, Outlook'a sunucu olarak erişme girişiminde bulundu, sorun yok.

Outlook'un Eklentiler sekmesinin aynı şekilde etkilendiğini fark ettim.
Merhaba,
Görüşleriniz için teşekkür ederiz.
Yakında gelecek sürümlerde düzeltmeye çalışacağız. :)
  • Sayfa:
  • 1
Bu gönderi için henüz cevap yok.