Anonim kullanıcı
  Cuma, 05 Ağustos 2022
  1 Cevaplar
  8.2K Ziyaret
LÜTFEN MS Access için bir eklenti aracı yapabilir misiniz? Bir zamanlar bir ayı yaşıyorum. 4 milyon satırdan fazla veri içeren BÜYÜK bir .csv dosyasını Access'e aktarıyorum. İçe aktardığım alanlardan üçü Access'te bir şekilde "Çift" olarak içe aktarılıyor, bu nedenle bu 2 sütundaki sayılara 3 ondalık basamak ekliyor. (((Ayrıca dosyayı Excel'de çalışabileceğim daha küçük dosyalara ayırıyorum ve Kutools'um var ama bu sorun için bir düzeltme bulamıyorum. Daha küçük xlsx dosyalarında bazı güncellemeler yapıyorum ve sonra onları yeniden içe aktarıyorum) Access'e geri dönün ve hepsini büyük bir tabloya ekleyin, daha sonra .csv formatında dışa aktaracağım))) Bu sütunlar "tarihlerdir" ancak orijinal çıktıda tarih olarak biçimlendirilmezler ve çok fazla satır olduğundan - erişim dosyayı işlemek için kullanabileceğim tek şey bu. Ancak - Access'te yaptığım HİÇBİR ŞEY, onu tekrar .csv formatına aktardığımda ondalık sayıların görünmesini engelliyor. Sütundaki 'tarihler' şöyle görünür: 4302023 (30 Nisan 2023'tür) ve YALNIZCA Ocak-Eylül ayları için baştaki sıfırla gösterilmesine ihtiyacım var. Access'te böyle görünmesi ve şu şekilde görünmesi için dışa aktarmam gerekiyor; 04302023'ten csv'ye. Yaptığı şey |04302023.00| ile ihracat yapmak. boruyla ayrılmış .csv dosyasına dışa aktarmamda. VEYA Ocak-Eylül ayları için baştaki sıfır olmadan 4302023 olarak ihracat yapıyor. :( YARDIM EDİN !!!! Kod yazmıyorum, bu yüzden daha fazlasını yapamam ...
1 yıl önce
·
Merhaba,

Güveniniz ve zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz. Ancak şu anda MS Access için bir eklenti yapma planımız yok.

Excel, Word veya Outlook hakkında sorularınız varsa, lütfen buraya yazmaktan çekinmeyin. :D

Amanda
  • Sayfa:
  • 1
Bu gönderi için henüz cevap yok.